کارگاه تخصصی مذاکرات و ویزیت تلفنی ۱398

اهمیت اصول و‌فنون مذاکره تلفنی و ویزیت تلفنی
به عنوان یک مشاور کسب و کار به شدت معتقدم که موفقیت فروشنده‌ های تلفنی بسیار گسترد است و شاید به دلایل زیر باشد:
اول کاهش هزینه ها‌ی پیدا و پنهان تلفن به یک سوم حالت عادی تنها با سرعت متقاعد کردن بخش خدمات تلفنی موسسات و شرکت‌ها.تبدیل درصدی از ضرر به درصدی سود در مذاکرات حرفه ای تجاری .صرفه‌جویی در حدود حداقل ده درصد هزینه ها با تغییر برنامه‌ی زمانی و مذاکرات تلفنی در قرارهای کاری و غیره در شرایطی که از لحاظ قانونی دست و پای مذاکره‌کننده کمی تا حدودی بسته است.تبدیل برخوردهای سرد وبی‌روح کارکنان و حتی مدیران عامل و اجرایی شرکت‌های بزرگ به مذاکره‌های مفید و سرنوشت ساز به نظر می رسد که مذاکره تلفنی موفق نتایج فوق العاده ای در بر دارد و باید با یادگیری شگردهای تخصصی آن قدم در مسیر پیروزی بگذاریم راهبردهای بسیار مهم در واداشتن طرف مقابل به انجام آنچه می‌گوییدوقتی مشغول مذاکره تلفنی هستید، باید چند قانون و اصل اساسی را بدانید. در ادامه به ۳ تا از مهم‌ترین اصول این کار می‌پردازیم:
لحن و آهنگ صدا و کلام
در مذاکره تلفنی درست بودن لحن شما اهمیت زیادی دارد. برای بهبود این مهارت باید بلند‌بلند صحبت و تمرین کنید تا پژواک صدا و لحن خود را بررسی کنید.
لبخند بزنید تا شادتر به .comهرچند فرد آن سوی خط نمی‌تواند شما را ببیند، هم‌چنان لبخند زدن بسیار مفید است. دقیقا مثل اینکه پوشیدن لباس خوب و اتوکشیده تأثیر فوق‌العاده‌ای در مذاکره تلفنی شما خواهد داشت. این تأثیرات غیرمستقیم هستند و باعث افزایش اعتماد‌ به‌ نفس و تقویت حالت صدای شما می‌شوند.
تمرین معامله قبل از شروع مذاکره:اگر در فرایند مذاکره ضعفی وجود دارد که باید آن را اصلاح کنید یا لازم است بیشتر تمرین کنید، حتما قبل از مذاکره این ضعف‌ها را برطرف کنید. برای نمونه بیشتر افراد در پایان‌بندی مذاکره تلفنی و نهایی کردن معامله کمی مشکل دارند. برای موفقیت حتما باید تلاش کنید تا این ضعف‌ها را از بین ببرید. نکته‌ی مهم این است که باید آن‌قدر تمرین کنید تا به لحن مناسب دست یابید و به جایی برسید که انگار گفتن این کلمات و این شیوه‌ی حرف زدن برای شما عادی و از ویژگی‌های شخصیت‌تان است. باید آن قدر راحت صحبت کنید که گویی دارید با مادربزرگ‌تان حرف می‌زنید.گاهی‌ اوقات مثلا درباره‌ی قیمتی که می‌خواهید پیشنهاد دهید، مردد هستید و برای‌تان سخت است که قاطعانه قیمت خود را بگویید یا حتی فکر می‌کنید که این قیمت پذیرفته نخواهد شد. تجربه‌ی افراد موفق ثابت می‌کند که با ابراز نظر قاطعانه در مورد هر مسئله‌ای، امکان پذیرش آن از سوی طرف مقابل بیشتر می‌شود. برای اینکه حرف‌تان خریدار داشته باشد، آن را تمرین کنید تا برای‌تان کاملا عادی شود.
حتما بخوانید:این تکنیک های مذاکره در اف‌بی‌آی بکار برده می‌شود۴ نکته برای متقاعد کردن طرف مقابل در آن سوی خطمتقاعد کردن افراد در مذاکره تلفنی
باید مذاکره تلفنی مبتنی بر حقیقت باشد و مانند یک معامله‌ رودررو و عادی انجام شود. در چنین حالتی لحن صدا و شیوه‌ی صحبت کردن شما سؤال‌بر‌انگیز نخواهد بود و طرف مقابل را دعوت به موافقت و همراهی می‌کند.به‌جای اینکه با لحن پرسشی از طرف مقابل بخواهید که کاری انجام دهد، جملات و عبارات را به شکلی بیان کنید که گویی وی همه‌ چیز این مذاکره تلفنی را پیشاپیش پذیرفته است.در گام نخست اجازه بدهید طرف مقابل بیشتر از شما صحبت کند. در گام یعد ابتدا سؤالات خود را بپرسید و سپس برای شنیدن پاسخ‌ها ساکت شوید و منتظر بمانید.پیام خود را در کم‌ترین کلمات ممکن منتقل کنید. چرچیل نخست‌وزیر انگلستان مردی به‌شدت کاریزماتیک بود که در مذاکرات خود از کلمات اندک و بسیار بسیار گزیده استفاده می‌کرد. رفتار او چنین بود:وقتی با کسی تماس می‌گرفت، در آغاز کلام بدون هیچ حرف اضافه‌ای فقط نام فامیل خود را می‌گفت: «مازیار …» و ادامه‌ی مکالمه را بر عهده‌ی فرد آن سوی خط می‌گذاشت.او همیشه مختصر و مفید صحبت می‌کرد و بعد از اینکه طرف مقابل حرف‌هایش را می‌زد، او می‌پرسید که نکته دیگری وجود دارد یا خیر. که البته بهتر بود هر چیزی را که جا می‌ماند به او می‌گفتید.اگر برای تغییر زمان قرار کاری خود باید با طرف مقابل صحبت کنید، می‌توانید از این نکات کمک بگیرید:در مذاکره تلفنی حدود ۳-۵-۷ ثانیه فرصت تأثیرگذاری اولیه بر طرف مقابل دارید، در این فرصت باید ثابت کنید و نشان دهید که فرد مهمی هستید.

سرفصل های دوره ویزیت تلفنی پیشرفته شده :
1- آشنایی با کیفیت و کمیت اهمیت مذاکره تلفنی
2-مهارت های پیش از شروع یک مکالمه تلفنی حرفه ای
3-مهارت های مورد نیاز هنگام شروع مکالمه
4-مهارت های مورد نیاز هنگام مکالمه

5-مهارت های مورد نیاز در پایان مکالمه استراتژی های برای برقراری ارتباط بهتر

6-نکاتی برای استفاده تخصصی از پیغام گیر  راهبردهای برای گذاشتن پیغام 7-تکنیکهای حرفه ای مهم در مذاکره از طریق تلفن همراه اصول مکالمات بین المللی

 8-چند نکته مهم برای مدیران و سازمان هاآشنایی با کلمات و جملاتی که به کاربردن آنها درست نیست وبلعکس

9-تکنیکهایی برای صحبت با مشتری شاکی نکاتی برای بازاریابی پیامکی موثر نمایش فیلم های آموزشی از مذاکره تلفنی

این دوره را به تمام کسانی که در کارشان از تلفن و‌تلفن‌همراه و ایمیل و…… استفاده می کنند(مثل مدیران، مسئولین فروش، پرسنل خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتریان، بازاریابان ، منشی ها و … ) پیشنهاد می شود
شما می توانید با گذراندن این دوره مدرک معتبر فنی حرفه ای نیز دریافت نمایید که شرایط و قیمت ها در جدول زیر تعریف شده است.

آدرس و تلفن های تماس و هماهنگی :
 مجتمع فنی علوی برگزار کننده تخصصی کارگاه های مدیریت و‌رهبری 
تهران-خیابان ولی عصر بالاتر از زرتشت کوچه نوربخش پلاک ۳ طبقه اول واحد ۴

www.alaviiran.com۰۹۳۸۱۹۸۲۵۹۶
۸۸۹۳۹۷۳۰ – ۸۸۹۳۹۷۵۴ 
۸۸۹۳۸۹۴۲ – ۸۸۹۳۹۲۵۸
 ایمیل :
info@ alaviiran.com

مدرس دوره:دکترمازیارمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *