کارافرینی یا کلاهبرداری حرفه ای قسمت سیزدهم

کارافرینی یا کلاهبرداری حرفه ای قسمت سیزدهم

 

این مقاله در ادامه مطلب کارآفرینی یا کلاهبرداری قسمت دوازدهم می باشد:

کارافرینی یا کلاهبرداری قسمت سیزدهم

 بازاریابی و هوش هیجانی، تفکر کلاهبردار، دکتر مازیار میر، زبان بدن، کارافرینی ، کارافرینی یا کلاهبرداری، کلاهبردار ها، مدرس زبان بدن، لخخ، لخخلم، لخ، لخخلمث، ل، لخخلکارافرینی یا کلاهبرداری قسمت سیزدهم

قسمتهایی از کتاب تشخیص دروغ در یک دقیقه تالیف دکتر مازیار میرامروز می خواهم پیامی از یک کلاهبردار را برایتان رمز گشائی کنم که فکر می کنمبرایتان بسیار جذاب و شنیدینی باشد از روی این مدل زیاد کپی در حال شکل گرفتناست رقمهای بالا برای یک سری سی دی و کتاب که بهتر و کامل تر آن در کتابفروشی ها موجود است.

داستان از این جا شروع شد که پیامی در ایمیل خود دریافت نمودم……

…..در پایان هم خارج از لطف نیست که کمی ایشون رو به شما معرفی کنم:

سید….. معمولا این افراد شیاد و کلاهبردار از دکتر و مهندس و استاد و سید استفاده می کنند  متولد …. مرداد …. در ……

توضیحاتی از قبیل سوابق شناسنامه ای که کمتر درست است یا شاید هم برای رد گم کردن اطلاعات درستی هم ارائه شود.

پدرش را در سن …. سالگی بخاطر بیماری قلبی از دست داد و آخرین فرزند خانواده ……نفره می باشد.

این مدل اقرار ها و همدلی ها و همدرد ی ها همه و همه برای احساس خوب و بوجود آوردن حس اعتماد شکل می گیرد اکثر کلاهبردارن با  ایجاد صمیمیت و دوستی و اقرار به مطالبی گهه گاها کم ارزش هستند مشتری و مخاطب را مسخ نموده سپس فریب می دهند .

ایشان در حال حاضر بازرس عالی صنعت ……،دانشجوی کارشناسی ارشد …….. و هم زمان دانشجوی کارشناسی رشته …..

آری دروغ هر چه بزرگتر باور آن راحت تر است این همه عنوان و شکل و شمایل درسی  همه و همه برای این است که ما باور کنیم  او دانشجوی ساده ایی است که دروغ در کارها و رفتارش نیست اما چرا؟

….. او در حال حاضر مدیر اجرایی شرکت بین المللی W.C  به مدیریت آقای پروفسور……. را هم عهده دار است.

ای بابا یک دست و اینهمه هندوانه زبان بدن این کلاهبردار ها که در لباس استاد  بازاریابی و هوش هیجانی و مدیریت  مهارتهای  فردی و یا روانشناس و مدرس زبان بدن هم بسیار می توان دید …..

میزان درآمد روزانه وی چیزی حدود ۱۰ میلیون تومان است. یعنی از مدیریت اخراج شده یکی از بانکهای دولتی هم بیشتر آیا چنین مطلبی صحت دارد…. لطفا نسبت به مطالب اغراق گویانه که می شنوید کمی بیشتر و بهتر بیندیشید.

….و همه این ها مرهون تغییر طرز تفکر ایشون درباره جهان اطراف بود.شما هم امتحان کنید.به شما قول میدم که ۱۰۰% شدنیه.فراموش نکنید بیشترین درآمد از زمان هاییست که اصطلاحا به آن زمان سوخته یا از دست رفته می گویند.قدر ثانیه ها رو بدونید و از اون ها جهت کسب درآمد بهره برداری کنید.شاید از خود بپرسید چرا مهندس ……….. اسرار ثروتمند شدن خودش را با این قیمت عجیب و خنده دار در اختیار شما قرار داده است.ایشان پاسخ شما را با جمله ای استثنایی از ریچاردبرنسون موسس شرکت ویرجین میدهد:

من با ایجاد اشتغال ثروت خود را افزایش می دهم با ۲ ساعت کار کردن،روزانه ۵۰۰ هزار تومان درآمد داشته باشید تکنیک دیگر شیادان قایم شدن پشت نقاب اسامی بزرگ مثل برانسون هوندا و کاواساکی و یا مدیر ال جی و سامسونگ و اپل و….. است ایا شما از این مدلها کم سراغ دارید .

شخصیت افسانه ایی فیلم مارتین اسکورسیزی با نام جردن بلفرد هم برای کلاهبرداری گسترده خود به دقت از همین تکنیک استفاده می نمود

………،مردی که از پنجه های ذهنش پول می چکد ….. آری مردانی که از پنجه های ذهن معیوبشان شبکه ایی سیستمی برای کلاهبرداری از جوانان می چکد

دیروز داشتم یک تبلیغ را می خواند کلاهبرداری که سالها در زندان آب خنک می نوشیده امروز عنوان خود را با تغییری استراتزیک به نابغه قرن و نابغه بازاریابی و فروش تغییر داده معمولا افرادی هم که با چنین افرادی همگام هستند قطعا طبل تو خالی هستند کاش این قانون که اوایل انقلاب اجرائی شد دوباره اجرائی می شد از کجا آورده ایی….

تحقیقات پژوھشگران ، پیوسته نشان داده است که افرادموفق معمولاٌ به سرعت تصمیم می گیرند و وقتی انجام کاری را درست بدانند به آسانی از تصمیم خود بر نمی گردند.بر عکس ، اشخاص شکست خورده معمولاٌ دیر تصمیم می گیرند و تصمیم خود را به آسانی عوض می کنند .

ھر گاه تصمیم شایسته ای گرفتید ، آنرا رھا نکنید…. آری بهترین ترفند کلاهبرداران شتاب دادن به پروسه تفکر هوشمندانه و عاقلانه شما است بدون دخالت احساس

آری ما با احساس و دلمان فکر می کنیم یادتان باشد هرکس که شمارا به سرعت بخشیدن تهییج می کند الزاما درست کار و صادق نیست شاید دچار کلاهبردار شده باشید و یا تفکر کلاهبردار ……

هیچ چیز و هیچ کس آنگونه که به نظر می رسد نیست

 

مازیار میر مشاور و تحلیل گر

Mazyar Mir professional consultant and analyst

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *