کارآفرینی یا کلاهبرداری حرفه ای قسمت دوم

کارآفرینی یا کلاهبرداری حرفه ای قسمت دوم

کارآفرینی یا کلاهبرداری قسمت دوم

بعنوان یک مدرس و مشاور کارافرینی یکی از دغدغه های من همیشه این بوده و هست که چگونه می توان جامعه را از نحوه کلاهبرداری و کلاهبرداران جامعه و مخصوصا در  کسب و کارهای امروز از کجا و به کجا در حال حرکت هستند . در این مقاله کوتاه مازیارمیر شمارا با بود و نبود کلاهبرداران و از زبان کسب و کارهای بزرگ کشور که خود به دام این افراد افتاده اند برایتان بیان می کنم,همه سرورانی که با ما مکاتبه دارند همیشه خرده می گیرند که فقط مدلهایمنفی و شکست خرده را بیان ننمائید . و به مدلهای موفق هم بپردازید.

شاید در اینجا بد نباشد از بنیانگذار توانمند دیجی کالا  که در دوازدهمین همایش مدیریت کسب‌وکارهای هوشمند در سازمان مدیریت صنعتی، که در زمستان سال ۱۳۹۲ برگزار شد، برای اولین بار آمارهایی از میزان درآمد دیجی کالا را به صورت کاملا رسمی اعلام کرد سخن به میان آورم .

هرچند  اصلا مرسوم نیست  در ایران ،اما حمید و سعید محمدی دو برادر کارافرین سایت دیجی کالا به ارائه مستندات تکان دهنده ای پرداختند که فرصت برای من و شما به حساب می آید و تهدیدی که کلاهبردارن حرفه ای هم این مطالب را می خوانند

پس کیسه های زیاد و نامرئی برای هدف قار دادن ما طراحی و تولید می نمایند. دیجی کالا را در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد و هم‌اکنون طبق آمار الکسا به عنوان پنجمین سایت  پربازدید کشور بیش از ۳میلیون بازدید کننده در روز دارد.

محمدی در همایش ذکر شد اعلام کرد که دیجی کالا هر روز متوسط  حداقل دوهزار سفارش دارد که متوسط قیمت هر سفارش ۶۰۰ هزار تومان است، یعنی دیجیکالا در پایان سال ۹۲ در هر روز حدود بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان گردش مالی داشته است، امروز آنها یک‌هزار نفر پرسنل مصداق یک کسب‌وکار کاملا موفق در اینترنت است. بستری که زمانی فقط با ۵ نفر و با فروش دو محصول کار خود را شروع کرد. اما این یک مورد است همه ما الزاما نمی توانیم دیجی کالا شویم ؟ دقیقا با نشان دادن این افق چشم انداز در حال فریب جوانان ما هستند ؟

تکنیک کلاهبرداری  با استفاده ناثواب از این اطلاعات کجا است ؟

امروز و هر روز شاهد این تبلیغات هستیم آیا می خواهید روزی سیصد چهارصد و یا پانصدهزارتومان کاسب باشیم و درآمد و سود کسب کنیم امروز با نشان دادن درآمدهای سرشار و یا هدف قرار دادن احساسات و طمع ما نوید می دهند که این آموزش ها را و کسب درآمد را به شما نشان می دهند اما ایا این مسئله واقعیت دارد ایا می توان یک شبه دیجی کالا شد ایا یک شب و یک ساله میتوان میلیلاردها درآمد کسب کرد با یک آموزش نصفه و نیمه یک روزه و یا …. من با تمام قدرت می گویم خیر خیر و بازهم خیر

امروزه افراد شیاد بسیار به شکار ما و فرزندان ما مترصد فرصت هستند و با تبلیغات عوام فریبانه این کارها را انجام می دهند پس لطفا دقت کنید بینهایت دقت کنید که فریب نخورید دیجی کالا پس از یازده سال و خون دل خوردنها بوجود آمده و امروز شاهد این کمپانی بزرگ با هزاران پرسنل حرکت رو به رشد دارد و قیاس شما من با این شرکت یک غلط فاحش است

من به شدت معتقدم که شما باید به طول زمان و تلاش مستمر سرمایه و …. آری هزارن نکته توجه کنید . افرادی می آیند ماشین آخرین مدل خود را به شما مستقیم و یا غیر مستقیم نشان می دهند و سعی در جذب شما در شرکتهای هرمی و شبکه ای دارند و یا…. همیشه به این مدل رفتارها بیشتر شک داشته باشید و فریب نخورید چراکه هیچ چیز هیچکس هیچ رفتار و گفتار و کرداری انگونه که به نظر می رسد نیست.

اما مدلی دیگر….

آموزش اهداء مدرک و….یا کلاهبرداری

هر جایی که بازاری وجود داشته باشد به عبارت دیگر نیاز باشد مشتری باشد حلال وجود دارد حرام هم وجود دارد. در بحث آموزش بازار کلاهبرداران جوان بسیار داغ است افرادی که بدون تجربه مدرس کارافرینی هستند و الان داره پرونده های متعد د کلاهبرداری هستند و هنوز آموزش مجازی …. را دایر نموده و میلیاردی در حال تیغ زدن نسل جوان هستند و ضایع نمودن نسل جوان ( در صورت نیاز لیستی از این شرکتها و موسسات آموزش مجازی در اختیار دوستان قرار داده خواهد شد)

هزینه تبلیغ در بترین سایتهای تبلیغی کشور ماهانه ۷-۱۰ میلیون تومان است  ببینید چه تبلیغاتی کنار آن می بینید ؟ متذکر میشوم هرگز دانشگاه شریف یا دانشگاه…. تبلیغات گسترده ای از این دست ندارد و نداشته اما موسسات مجهول الحال که یک شبه سبز می شوند و یا برخی افراد…… مخصوصا غیر متخصص ها با تبلیغات سنگین قصد دارند در برخی زمانهای کوتاه پولی به جیب زده و بروند ؟

با صرف این چنین هزینه های تبلیغاتی، واقعا برای فروش قرص بالا برنده میل جنسی چقدر هزینه تبلیغات با چه حاشیه سودی باید در نظر گرفت که به یک منطق پشت آن برسیم یا …… همین مقاله قبلی ما که کلی صدای دوستان هم درآمد و به برخی هم برخورد که…… اما ایا تبلیغاتی از این دست را هر روز ه و همه روزه در دنیای مجازی نمی بینیم …..درآمد میلیونی از اینترنت فقط در یکماه یک هفته …… یا یک  روز! با صرف فقط یک ساعت نیم ساعت ربع ساعت و اکنون فقط و فقط ده دقیقه  ماهانه چند  صد میلیون کاسب شوید ت؟؟؟؟؟؟

راه‌های کاملا قانونی و تست شده برای رسیدن به قله های ثروت قدرت و……. یادم به داروهای معجزه گر قد و کاهش وزن و جنسی و ….. افتاد همه یک عبارت دارند صد درصد تضمینی صدردصد گیاهی صددرصد بدون عوارض و    صدردصد در صورت عدم رضایت پول شما را عودت خواهیم داد؟

گل به دست چه چیزی را با پا بر زمین به ما یاد می دهند سخنرانی را از فردی آموزش میبینیم که خود تا کنون یکی اری یک سخنرانی درست حسابی نداشته یا دیگری در زندگی فردی و سازمانی خود وامانده مهارتهایی را به ما آموزش می دهد که خود در آن وامانده اما نکته مهم در همه این موارد این است که همه این افراد در پر کردن جیب خود ید بسیار بسیار طولانی داشته و دارند لطفا و حتما مراقب این شیادان و کلاهبرداران که بصورت قارچ گونه در محیط وب در حال افزایش هستند باشید.

تا کنون صدها نفر در مورد کذب بودن این تبلیغات در شبکه های مجازی و اینترنت بمن بحر طویل ارائه دادند. دیروز فایل صوتی و تصویری از بنده خدایی برای من آورده بودند که نوشته بود کتاب من ۱۲۴ زبان بدنه دنیا ترجمه شده من با تمام وجود گشتم دیدم دوتا زبان بده دنیا هم ترجمه نشده . یا یک بنده خدایی دیگری فایلهای سخنرانیهایش را بریا ما آوردند من مدرس بادیگاردهای ایران هستم یادم به لطیفه ای افتاد که دوستم میگفت من در آموزشگاه های ایران دوم شدم گفتم چند نفر بود به اضافه ۱۲۰ کیلوگرم گفت من و دوستم فلانی بادیگاردهای ایرانی که هستند و ایا در یک شرکت خصوصی و نچندان معروف مهم است و یا … من سالها است که به ادارات حراست و …. تدریس دارم و چنین تبلیغات کذبی از خود ارائه نداده و نمی دهم . یا دیگری در تبلیغات گسترده خود می گوید که من مدرس برج میلاد هستم برادر من تو مدرس ابوالهول هم باشی ارزشی ندارد و توروخدا روی این مسائل کمی دقت کنید بنده خدایی دیگری نوشته من مشاور شرکت ولو هستم آخه برادر من دروغ چرا ولوو و یا شرکتهای برجسته هرگز یک نوجوان و یا جوان و یا یک آدم بیست و چند ساله را به عنوان مشاور انتخاب نمی کنند آنهم شمارا …. دروغ هر چه بزرگتر باور آن راحت تر …. پس لطفا و حتما مواظب باشید.

خود کرده را تدبیر نیست بهترین راه درمان پیشگیری است لطفا از سایتهایی که تبلیغات گسترده و بی شائبه و یک هویییی در اینتر نت دارند پرهیز کنید  الزاما بالا بودن رنک الکساو …. نشانگر درست بودن مطالب یک سایت نیست چون با پول و تبلیغات می توان همه این موارد را خرید .

به دقت در مورد هر تبلیغی تحقیق وسیع و گسترده نمائید و هرگز اعتماد نکنید .

هیچ چیز و هیچ کس آنگونه که به نظر می رسد نیست

مازیار میر مشاور و تحلیل گر

پیشنهاد میشود از مقالات مشابه در سایت دیدن فرمایید:

کار آفرینی یا کلاهبرداری قسمت اول

کار آفرینی یا کلاهبرداری قسمت دوم

 کار آفرینی یا کلاهبرداری قسمت سوم

 کار آفرینی یا کلاهبرداری قسمت چهارم

 کار آفرینی یا کلاهبرداری قسمت پنجم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی / مشاوره

شماره تماس: 09198718767