نکات کلیدی برای شروع حرفه ای جلسه ی فروش تاپ گان فروش ایران

نکات کلیدی برای شروع حرفه ای جلسه ی فروش

دکتر مازیارمیر

تاپ گان فروش

بازدید ها: 71903

نکات کلیدی اشاره شده در سخنرانی دکتر مازیار میر درجزیره ی زیبای کیش در رابطه با شروع جلسه ی فروش:

یک فروشنده ی خوب ابتدا:

۱-با دردست گرفتن قلم و باز نمودن دفترچه یادداشت آمادگی خود را برای شروع جلسه و گوش دادن به حرفها و خواسته های مشتری اعلام می نماید.

۲-در هنگام گوش دادن به صحبت فرد مورد نظر دستها را روی میز و بصورت گره کرده قرار داده ( دست به سینه هرگز ) و به چشمهای فرد مورد نظر نگاه می کند

و با تکان دادن سر نشان می دهد که با علاقه به حرفهای وی توجه می کند.

۳-بعد از پایان صحبت ها نکات کلیدی را یاداشت نموده که در هنگام پاسخ گویی روی آنها تاکید نماید.

تمام چیزهای که متعلق به شماست با پول مشتری تهیه شده است. هر ترفیعی که در تمام طول زندگی به دست می آورید با پول مشتری میسر شده است

۴- باید به این اصل ایمان بیاورید که مشتری تنها غازی است که تاابد هر روز یک تخم طلا می گذارد،بنابراین باید مراقب او باشید.به مشتری تازه کمی بیشتر سرویس بدهید،چون انها بهترین مخاطبان شما برای فروش بیشتر خواهند بود و با این تفکر پا به هر جلسه فروش بگذارید.

۵-هر روز ده دقیقه را به فکر کردن درباره ی این که چگونه خود را جای مشتری بگذارید اختصاص دهید.به حرف های مشتری خود گوش کنید.از آن ها سوال هایی بپرسید؛ به چشمان آنها نگاه کنید.سه درصد محل زندگی خود را عوض می کنند.

۶- قبل از مذاکره برای فروش به دقت توجه به چند نکته کلیدی بسیار بسیار مهم را در دستور کار خود قرار دهید.

اول ) پنج درصد دوستی های دیگری ایجاد می‌کنند. دوم)نه درصد به دلایل رقابتی ما را ترک می‌کنند. سوم)چهارده درصد به دلیل عدم رضایت از محصول، دیگر محصول ما را نمی‌خرند. چهارم)شصت و هشت درصد به دلیل بی‌تفاوتی فروشندگان و کارمندان هستند.
۷-اگر مشتری نباشد،  پس اصلا تجارتی در کار نخواهد بود به همین سادگی. برای مشتری‌ها قابل اعتماد باشید.. و مشتری و کارمندانتان را پادشاه و سرور خود قلمداد کنید.

ادامه دارد …..

دکتر سید مازیار میر تحلیل گر

توصیه می شود مطالب زیر را مطالعه نمایید :

فنون اداره حرفه ای جلسات

کمپین تبلیغاتی

رازهای طلایی وارن بافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی / مشاوره

شماره تماس: 09198718767