مقدمه‌ دکتر مازیارمیر برای کتاب اخلاق یوگا نوشته رها سلیمانی

مقدمه‌مازیارمیر برای کتاب اخلاق یوگا نوشته رها سلیمانی

اخلاق یوگا نوشته رها سلیمانی
مقدمه دکتر میر پیرامون کتاب اخلاق یوگا نوشته خانم رها سلیمانی

 

 

بعنوان یک منتور و مشاور ‌کسب و کار باور دترم که راه برون رفت از وضعیت کنونی لجام گسیخته انسان امروزی مطالعه است و دیگر هیچ و مخصوصا مطالعه غیر خطی

کتاب اخلاق یوگا که در دوجلد و توسط هنرمند و نویسنده و محقق ، پژوهشگر خوب کشورمان سرکار خانم رها سلیمانی به رشته تالیف درآمده است یکی از زیباترین کتب بدیع در این زمینه است که شاخه گستر در کل کشور شده و همین امر نشان از غنی فوق العاده کتاب دارد .

کتاب اخلاق یوگا  هنرمندانه و زیرکانه و از زاویه بدیعی  به بایدها و نبایدهای اخلاقی یوگاه و حاشیه های ان نگاه می کند.
رها سلیمانی به مرحله اول و دوم یوگا «یاما» و« نیاما» و فلسفه ان نگاه تاره ای دارد گویی نفس تازه ای به یوگا و  روان شناسی یوگا دمیده است.

همیشه فکر می کردم که کی از دلایلی که چرا داستان برای بشر ضروری است آن است که داستان بسیاری از نیازهای خودآگاه و ناخودآگاه را برآورده می‌سازد. اگر داستان فقط روی ذهن خودآگاه تاثیر داشت، اهمیتی مانند ارزش کتاب‌های تشریحی داشت. اما اهمیت خارق العاده داستان این است که روی ضمیر ناخودآگاه نیز تاثیر می‌گذارد. و رها سلیمانی نازنینم برای اولین بار در این کتاب خیلی ظریف و هنرمندانه این کار را محقق نموده است

کتاب از چهار چوب علمی و زیبا شناختی بهره فرهوانی برده و نویسنده اوج هنر خود را در نحوه و سبک نگارش در جهت خسته ننمودن خواننده بکار گرفته است.

بعنوان یک بانوی هنرمند اوج هنر نویسنده جمع اوری و خلاقیت در نحوه ارائه مطالب برای اولین بار در کشور است که هر نوینده ای را به سر ذوق می آورد .

مطالعه این کتاب را به همه دوستان و سروران گرامی اکیدا توصیه می کنم چرا که مارا با ابعاد ناشناخته یوگا و تفکر عمیق و زیبای نویسنده از زاویه زیبا و نویی رهنمون می کند .

دکتر مازیار میر اسفند ۱۳۸۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی / مشاوره

شماره تماس: 09198718767