زبان بدن ترامپ

زبان بدن ترامپ

مدتها است در حال خواندن و تحلیل انواع استاد نماها هستم که برخی پاین روزها با عنوان های واهی اولین کتاب زبان بومی یا مدرس برندهای برتر و برندهای مطرح کشور و مریخ به فریب مردمان دست می زنند لازم به یاد اوری نمی دانم که این روزها با دادن یک قالی دست باف یا ماشینی شما نیز می توانید پروفسور و یا فول پروفسور شوید همسر خود را طلاق دهید و بعد بیایید درس انسانیت و مهارتهای فردی بدهید.پس لطفا و حتما بسیار بسیار مراقب باشید یکی از دوستان تحلیل فردی بیسواد بیتجربه و فاقد هرگونه تخصصی در زبان بدن را برایم ارسال کرد که می خواهم در این چند خط این تحلیل بیانات ترامپ را مورد ارزیابی کلی قرار دهم . این دوست ما اینچنین نوشته است ….همه ی ما شنیدیم که دست سینه گارد دفاعی و محافظت محسوب میشه ( یک غلط بسیار فاحش)
ترامپ در این لحظات، با حالت دست سینه تلاش آگاهانه ای مبنی بر این دارد که من قصد دفاع از خاک آمریکا را دارم( غلط بسیار بسیار فاحش)
از آنجاییکه ترامپ یک شخصیتی کاملا aggressive است، پس انتخاب این ژست کاملا عامدانه با هدف جلب حمایت جامعه امریکاست و … من نمی دانم واقعا برخی این حرفها را از کجای خود در می اورند دوست کم تجربه و بیسواد لطفا حداقل چند جلد کتاب بخوان مخصوصا از افرادی مثل الن پییز که علمی نبوده و بیشتر در جهان امروز به عنوان یک شو من و جمع کننده اطلاعات زرد شنا خته می شوند. لطفا کمی مطالعه علمی بفرمائیدتا افق چشم انداز خوبی پیرامون انچه که واقعیت است به مردم ارائه نمایند. دونالد ترامپ چهره ای کاملا مادی دارد و با توجه به قولهای قبل از انتخابات باید ماشین نظامی امریکا را به حرکت وادارد تا سود بیشتری به جامعه ثروتمند و کار برای بیکاران و کاهش تورم و … را ایجاد نماید و خوب شاید بهتر است به تحلیل علمی و واقعی خود پیرامون شخصیت ظاهری و رفتار شناسی تخصصی او با همتایان قبل از او بپردازیم . اما به راستی ترامپ کیست و می خواهد چکار کند.البته قبل از هر مطلبی توجه شما را به جمله استراتژیک کتاب زبان بدن ایرانی جلب می کنم که نوشته ام همیشه یادتان باشد هیچ چیز هیچ کس هیچ رفتار و کردار و گفتار و پنداری آنگونه که به نظر می رسد نیست .
«خودشیفتگی، ناسازگاری و بزرگنمایی» این ها نتایج تحقیقات روان شناسی است که نشان می دهد شخصیت غیرعادی دونالد ترامپ دوران ریاست جمهوری احتمالی میراث تمامی ریاست جمهوری های گذشته ایالات متحده است. انگار که در بدو ورود به کاخ سفید این ویروس بسیار خطرناک و غیر قابل درمان را به مغز ساکنان ان تزریق می کنند

شاید جالب باشد بدانید یکی از دوستان قدیمی ترامپ که مدت ها با دونالد ترامپ همکاری گسترده داشته، او را یک مذاکره کننده قهار قلمداد می کند که سر هرچیزی و به هر قیمتی چانه می زند و در این امر به درجه استادی رسیده است. دوستان سابق ترامپ همه با اتفاق می گویند که ترامپ هیچ گاه هیچ چیزی قانعش نمی کند. او خود را اول و اخر همه می داند او خود را مردی فو ق العاده جذاب و سکسی می داند. به نظر می رسد دونالد، حتی بیشتر از رونالد ریگان که رویای جنگ ستارگان را در سر می پروراند دچار خود شیفتگی مزمن و خود بزرگ بینی است. همیشه در حال اجرای نقش است. او زندگی را مانند مردی می گذراند که می داند همواره بسیار بسیار تحت نظر است باید اذعان نمود که دونالد ترامپ در این خصوص، از خود یک سوپر انسان به نظر می رسد.

به اعتقاد اکثر محققان وروان شناسان، دونالد ترامپ دپیوسته به گونه ای رفتار کرده که هرگز از یک رئیس جمهور ایالات متحده انتظار ندارید: رفتاری سرشار از برونگرایی و بسیار ناسازگارانه و ضد اجتماعی.

دونالد ترامپ نیز مانند سایر همتایانش مثل جورج دبیلو بوش و بیل کلینتون (و تدی روزولت که سرآمد فهرست روسای جمهور برونگرا بود) نقش خود را به شیوه ای بسیار پرحرارت و سلیس نمایش می دهد و این کاملا ملموس است . او به لحاظ علم رفتار شناسی و از نقطه نظر ارتباطات غیر کلامی موتور محرک بی قراری است که هرگز نمی توان کنترلش کرد. او کم خواب است و اساسا یک دلال ملک است و ذاتا دلال است. ترامپ در کتابهایش البته اگر واقعا کار خودش باشد می گوید :روزهایی پر از جلسات و تماس های تلفنی. سالها بعد از انتشار این کتاب، وسعت روابط او با دیگران در مصاحبه ها، کارزارهای انتخاباتی و شبکه های اجتماعی همچنان بسیار است. تمام کاندیداهای انتخاباتی به دنبال راهی برای پیشرفت همه جانبه بودند. اما به نظر می رسد که هیچ کدام مانند او از کار خود لذت نمی برند.

به نطر می رسد ناسازگاری ترامپ به مراتب بیشتر از برونگرایی او نشات گرفته است، البته در مسیر مقابل ترامپ قطعا خانواده خود را فقط دوست دارد. گفته شده که او رئیسی بسیار بخشنده و منصف است. حتی داستانهایی پیرامون دیدار او با کودکان سرطانی وجود دارد، کودکی که در حال مرگ بوده و ترامپ برایش اشک تمساح می ریزد. با این حال افرادی که ناسازگار هستند اغلب به عنوان افرادی سنگدل، بی ادب، متکبر و فاقد همدلی توصیف می شوند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ریچارد نیکسون ناسازگار ترین رئیس جمهوری ایالات متحده بوده است. اما در قیاس با ترامپ او مردی بسیار  هم مطبوع بوده. بار ها گزارش های متعددی از بدزبانی و سخنان توهین آمیز ترامپ علیه مخالفانش و مخصوصا جنس مخالف منتشر شده است. گفته شده، ترامپ در گردهمایی خود مخالفانش را با بد ترین و رکیک ترین الفاظ مورد حمله قرار داده و از حامیانش می خواهد که آنان را از مراسم بیرون بیندازند. او خبرنگاران و روزنامه نگارانی را که علیه اش مطلب می نویسند «نفرت انگیز» و «بازنده» می خواند.

نشانه های جاه طلبی های اجتماعی و پرخاشگری که ما در گذشته ترامپ می بینیم قطعا در آینده نیز خواهیم دید. به گفته باربارا رز که در اوایل دهه ۱۹۸۰ در ساخت برجی در منتهن با ترامپ همکاری داشته، هسته اصلی شخصیتی ترامپ خشم است. واقعیت این است که خشم او را به مرز جنون می رساند. در واقع همین خشم می تواند عامل اصلی برونگرایی و همچنین ناسازگاری ترامپ باشد. خشم می تواند موتور محرکه کینه ورزی باشد اما همچنین می تواند انگیزه ای برای تسلط اجتماعی و تحریک میل به پیروزی و کسب تحسین دیگران باشد. خشم به همراه مایه هایی از طنز شخصیت کاریزمای ترامپ را شکل می دهد و همین خشم باعث شده که شعارهای سیاسی او تاثیرگذار باشند.

بسیار دشوار است که بتوان رفتارهای آینده رئیس جمهور (احتمالی) را پیش بینی کرد. (پیش تر نیز چنین بوده است.) پس از این که گرد و خاک های سیاسی انتخابات سال ۲۰۰۰ فرونشست، چه کسی تصورش را می کرد جورج بوش کسی باشد که دستور حمله عراق را صادر کند؟ اگر چنین پیش بینی وجود داشته، من تاکنون چیزی درباره آن نخوانده ام. اگر ۱۱ سپتامبر اتفاق نمی افتاد، جورج بوش احتمالا هیچ گاه صدام حسین را سرنگون نمی کرد. اما رویدادهای جهان همواره ریاست جمهوری را تحت تاثیر قرار می دهد. باراک اوباما یک رکود ویرانگر را به ارث برده و بعد از انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۰ با یک کنگره سرکش با اکثریت جمهوری خواه روبه رو شد. اوباما چه تصمیماتی می توانست اتخاذ کند که این اتفاقات نیفتد؟ ما هرگز نمی دانیم. با این حال ویژگی های شخصیتی افراد نقش مهمی در تحولات دارند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که تمایلات برونگرایانه دارند بیشتر دست به خطر می زنند.

تقریبا سالها پیش، اندرو جسکون، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، بسیاری از ویژگی های شخصیتی و روانی که ما امروز در ترامپ میبینیم را داشته پس از گذشته دو قرن، جکسون هنوز هم به عنوان یکی از جنجالی ترین چهره های سیاسی تاریخ آمریکا معرفی می گردد. باقی مانده است. با این حال به نظر می رسد که پیش بینی توماس جفرسون که در آن زمان جکسون را کاملا برای ریاست جمهوری نامناسب و حتی خطرناک خوانده بود درست از آب در نیامد و پوپولیسمی که مخالفان جکسون از آن می ترسیدند به کمک ایالات متحده آمد…. با این مقاله کوتاه می خواهم ثابت کنم هرچند دوستان نقد بسیار می نویسند و قلم فرسایی می کنند اما واقعیت این است که تفاسیر شما اصلا درست نبوده و به لحاظ رفتار شناسی و علم روانشناسی کاملا می توان دلایل رفتارهای او و اقعیت اندرونش را بازنویسی کرد اری با دانستن واقعیت های علمی و تجربی زبان بدن انسانها کتابهایی باز می شوند بجای هنودوانه ای در بسته البته این به ان شرط است که ما بتوانیم واقعیتها را بصورت کاملا ملموس درک کنیم…..

مازیار میرمشاور و تحلیلگر

مطالب جدید

مطالب پر‌بازدید

فهرست مطالب

دیگر مطالب

مطالب مرتبط

برای مطلع شدن از آخرین مطالب مازیار میر
ایمیل خود را وارد کنید!

دیدگاه شما

اکنون دیدگاهی اضافه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *