تحلیل زبان بدن مسیح علی نژاد

مجله مذاکره و زبان بدن

تحلیل زبان بدن مسیح علی نژاد

 

معصومه علی‌نژاد قمی معصومه علی نژاد قمی متولد ۲۰ شهریور ۱۳۵۵ در بابل معروف به مسیح علی‌نژاد روزنامه‌نگار، نویسنده و از فعالان به اصلاح حقوق زنان در ایران است. پدر و برادرجانبازش را همه در روستای قمیکلای به نیکی و خیلی خوب می شناسند و برایشان خیلی احترام قائل هستند. بعنوان یک مدرس و مشاور آموزش زبان بدن و رفتار شناس امروز خانم مسیح علی نژاد را دستمایه خود قرار داده ام و از همه مخصوصا خود ایشان صمیمانه پوزش می طلبم. مسیح علی نژاد، خبرنگار و پناهنده به امریکا است او قبل از خروج از کشور به شدت جنجالی بود و امروز جنجالی تر از همیشه….

او که هر از چند گاهی در پی وقوع یک اتفاق در داخل کشور سعی می کند تا با گرفتن مصاحبه با نمایندگان مجلس به جنجال در خارج و در داخل بپردازد. وی در حال حاضر ساکن آمریکا است و بصورت کاملا رسمی برای voa  صدای فارسی آمریکا مشغول است. بهتر است به گذشته او هم نگاهی اجمالی داشته باشیم. مسیح علی نژاد خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایلنا سالها قبل در مجلس ششم بود که به دلیل بی احترامی به قوانین و انتشار یکی از اسناد اداری از مجلس هفتم که بسیار جنجالی و خبر ساز هم شد اخراج شد.

او به عنوان یک کاراموز خبرنگاری و از سال ۱۳۸۰ با روزنامهٔ همبستگی بصورت بسیار محدودی آغاز کرد و بعد از آن با ایلنا همکاری کرد. از او در روزنامه‌های شرق، بهار، وقایع اتفاقیه، هم‌میهن و اعتماد ملی نیز نوشته‌هایی منتشر نموده است مسیح علی‌نژاد در مجلس شورای اسلامی ششم و هفتم خبرنگار پارلمانی بود . روزنامهٔ فایننشیال تایمز علی‌نژاد را «خاری در پهلوی مجلس محافظه‌کار ان ایران نامید که البته باید دید که چرا و اساسا به چه علت؟

آنهم از روزنامهٔ فایننشیال تایمز چنین رفتاری  بسیار بعید است و باید دلایل بسیار پیچیده وپشت پرده ایی وجود داشته باشدعلی‌نژاد در دوران فعالیت خود در روزنامهٔ اعتماد ملی مقالهٔ جنجالی‌ای به نام «آواز دلفین‌ها» نوشت که در آن رفتار دکتر احمدی‌نژاد به نقد و توهین پرداخت  که منجر به عذرخواهی مهدی کروبی (مدیر مسئول روزنامه) شد.

هفته‌نامهٔ تایم، در این باره مقاله ای نوشت به راستی چرا نشریات مهم خارجی به مسیح آنقدر توجه دارند یک خانم بسیار عصبی که در زندگی اول خود شکست خورده و از ظاهر و صورت ایشان عصبی بودن مشخص است و همسر اول ایشان بارها و بارها مشکلات عصبی بودنو….. را توضیح داده است. در تابستان ۱۳۸۸، مسیح علی‌نژاد از لندن و پس از مدتی به ایالات متحدهٔ آمریکا به سر برد و تلاش کرد با باراک اوباما مصاحبه کند ولی با وجودی که ویزای آمریکا به منظور مصاحبه با اوباما به او داده شده بود، تا زمان پایان مهلت ویزایش، موافقت دولت آمریکا با درخواست مصاحبه نهایی نشد .چرا؟

سپس علی‌نژاد به انگلستان بازگشت. در مدت حضور در آمریکا، علی‌نژاد در چند منطقه مختلف و در جمع ایرانیان معترض و منافقین حاضر شد و از جمله در روز ۲۵ ژوئیهٔ ۲۰۰۹ در سان فرانسیسکو سخنرانی نمود او در ۲۰۰۹ نیز مصاحبه‌ای با صدای آمریکا انجام داد که به همراه قطعاتی از کارهای ویدیویی علی‌نژاد با عنوان «یک طوفان هوای تازه» پخش شد و زمینه ساز سفر از اندن به آمریکا شد.

علی‌نژاد در سال ۲۰۱۰ به همراه تعدادی دیگر از نویسندگان و به اصطلاح روشنفکران ایرانی بنیاد ایران ندا را تأسیس کرد علی‌نژاد یک بار ازدواج کرده هرچند رد پای شوهر جدیدش نیز در ازدواج اولش به شدت به چشم می خورد و اشعار عاشقانه  از شوهر دوم  او در زمان زندگی با همسر اولش بسیار  حبر ساز شد. اما بلاخره این رابطه پنهانی او باعث می شود تا از همسرش جدا شود که از این ازدواج یک فرزند پسر به نام پویان دارد. ولی در سپتامبر سال ۲۰۱۴ با کامبیز فروهر خبرنگار ارشد بلومبرگ ازدواج کرد و پس از آن هم ساکن نیویورک می شود . شاید  جالب باشد که بدانید او هر زمان درخواست

اقامت دائم داد با پاسخ منفی مواجه شد و پیش ازرسیدن جلوی در سفارتخانه عذر وی را خواسته بودند. فشار جدایی از همسرش و فشار تنهایی در غرب باعث شد سرانجام باعث شد تا با یک ضد انقلاب دو رگه تمام عیار، با ۲۰  سال تفاوت سنی، ازدواج محدد نماید. کامبیز فروهر روزنامه‌ نگار و بازیگر ضدانقلابی هالیوود، دارای ملیت انگلیسی و عضو هیئت موسس انجمن بین‌المللی روزنامه‌ نگاران ایرانی مقیم خارج کشوراست که ساکن آمریکا می‌باشد

مسیح علی‎نژاد در اردیبهشت ۱۳۹۳ شمسی صفحهٔ آزادی یواشکی زنان در ایران را در فیس‎بوک با تبلیغات گسترده راه ‎اندازی کرد که در آن زنان ایرانی عکس‌هایی از خودشان را بدون روسری منتشر کرده و درباره تجربه هایشان از نبود آزادی پوشش برای زنان ایرانی و آرزوها و خواسته‎هایشان در این مورد حرف می‌زنند.

این صفحه با استقبال چشمگیر کاربران ایرانی و غیرایرانی فیس‎بوک روبه‎رو شده و بیش از ۷۴۱۰۰۰ دنبال کننده داشت جالب است بدانید طبق آخرین مدارک مسیح علی‌نژاد پس از خروج از کشور ضمن دیدن آموزش‌های تکمیلی در دانشگاه آکسفورد، به کارهای خود می پردازد.

 

تحلیل زبان بدن مسیح علی نژاد

 

تحلیل زبان بدن مسیح علی نژاد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در یک گزارش تلویزیونی مسیح علی‌نژاد  را در خیابان در حالی که قرص ‎ روانگردان مصرف کرده بود به تصویر کشید .

زبان بدن او در این تصاویر بسیار حنحالی شد.

که تمام این موارد از میمیک صورت و مدل صورت و چشمهای علی نزاد کاملا مشخص است که او بسیار عصبی و دچار مشکلات روحی و روانی بوده و از آنها رنج می برد.

با تعدادی از همکاران قدیمی او پیرامون شخصیت و رفتار ایشان بهصورت شخصی که سوال کردم همه متفق النظر بودند که وی دارای عدم ثبات شخصیتی و اختلال شخصیتی بوده و به ندرت با همکاران ارتباط برقرار می نموده اند .

به راستی چرا؟

برخی از اخبار تائید شده هم حکایت از آن دارد که او در مقابل چشمان پسرش مورد تجاوز مردان ناشناسی قرار گرفته است. در واکنش به پخش این گزارش مسیح

علی‌نژاد نیز ویدیویی از خودش در حالی که در یکی از ایستگاه‌های لندن در حال خواندن آواز بود را منتشر و اعلام کرد که این ویدیو در پاسخ به گزارش دروغین علیه او

است. استرس و رگه هایی از شدت تیک های عصبی و نقش بازی کردن در همان فیلم هم به شدت ملموس بود نحوه خنده ها و استفاده از دستها  و حتی حالت

نگاهها…

‏‎کاملا عصبی است و می چرخد باز ی با دستها هم خبر از سندرم بی قراری می دهد در بیشتر فیلمهایش درست یا غلط واقعی یا غیر واقعی اشک می ریزد و بازهم چرا؟


لطفا برای مطالعه بیشتر رجوع کنید به تحلیل و تشخیص دروغ هفت گام اساسی


 

 

من خود بعنوان یک  مدرس و مشاور ارتباطات غیرکلامی مسیح علی نژاد را چه به لحاظ عملکردی و چه به لحاظ رفتارهای زبان بدنی فردی  ضعیف قلمداد می کنمر

فکر می کنند وی انسان صادقی نباشد و من کاملا منطبق بر اصول تفکر چند بعدی و زبان بدن معتقدم او فرد صادق نبوده و نیست. یادتان باشد هیچ کس آنگونه که به نظر می رسد نیست. برگرفته از کتاب زبان بدن ایرانی نوشته مازیار میر

مازیار میر مشاور و تحلیل گر

توصیه میشود لطفا مطالب زیر را هم بخوانید :

زبان بدن – سیاستمداران قسمت اول

زبان بدن آرایش قسمت اول

استادزبان بدن شویم

تحلیل و تشخیص دروغ هفت گام اساسی

تحلیل زبان بدن هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ

نظر برای “تحلیل زبان بدن مسیح علی نژاد

  1. سلام
    خیر متاسفانه خیر
    اصلا مطالب از سایتهای داخلی جمع آوری شده است
    این سایت تخصصی فقط زبان بدن را مورد واکاوی قرار می دهد و موارد دیگر از سایتهای داخلی منتقل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *