مازیار میر آبان ۲۵, ۱۳۹۶ ۱ دیدگاه

ترامپ و زبان بدنش

حتما می دانید زبان بدن چیست ؟

زبان بدن یعنی زبان بی زبانی به کلیه حرکات رفتارها و حالتها و ژستهای ما بدون کلام و صدا زبان بدن گویند . زبان بدن دونالد ترامپ یکی از قدرتمندترین سیاستمداران روز جهان است که به خاطر حالتها و موها و نوع راه رفتنها و ژستهایش این روزها بسیار مورد تفسیر و نقد و بررسی موشکافانه قرار گرفته است . سرو چانه ایی که بیشتر با زاویه ایی بالاتر از  افق و مخصوصا دستهایی بالاتر از سر شانه برای نشان دادن اعتماد به نفس و مخصوصا دستهایی که کف دست را مواکدانشان می دهند و القاء راستی و درستی و صداقت است و یا علامت تائید و اکی دادن های پشت سرهم و همچنین با استفاده از زستهای خاص و یا حجم زیاد فضا که آدم را به یاد شعبون استخوانی می اندازد همه و همه زبان بدن ترامپ را تشکیل می دهد.

قبل از هر چیز باید بگویم جناب ترامپ مدتها به عنوان یک شومن تلویزیونی در برنامه دختر شایسته جهان و برنامه های دیگری ایفای نقش می کرد اما همان آموزه ها و مخصوصا بعنوان یک ثروتمند افسانه ای توانسته این روزها اورا به شدت تحت نظر موافقان و مخالفان قرار دهد.

همه ی ما شنیدیم که دست به سینه یعنی گارد دفاعی و محافظت محسوب میشه ( یک غلط بسیار فاحش)
اما ترامپ در این لحظات خاص، با حالت دست به سینه تلاش آگاهانه ای مبنی بر این دارد که من قصد دفاع از خاک آمریکا را دارم( غلط بسیار بسیار فاحش)
از آنجاییکه ترامپ یک شخصیتی کاملا aggressive است، پس انتخاب این ژست کاملا عامدانه با هدف جلب حمایت حداکثری جامعه امریکاست.

قبل از هر مطلبی توجه شما را به جمله استراتژیک از کتاب زبان بدن ایرانی جلب می کنم که نوشته ام همیشه یادتان باشد هیچ چیز هیچ کس هیچ رفتار و کردار و گفتار و پنداری آنگونه که به نظر می رسد نیست .

 

ترامپ

ترامپ

شخصیت غیرعادی دونالد ترامپ دوران ریاست جمهوری احتمالی میراث تمامی ریاست جمهوری های گذشته ایالات متحده است. شاید جالب باشد بدانید یکی از دوستان قدیمی ترامپ که مدت ها با دونالد ترامپ همکاری گسترده داشته، او را یک مذاکره کننده قهار قلمداد می کند که سر هرچیزی و به هر قیمتی چانه می زند و در این امر به درجه استادی دست پیدا نموده است. زست قدرت ها و موهای تخیلی که حالت و مدلش ناشی از داروهایی است که برای کنترل پروستات مصرف می کند و هزاران رمزو راز ترامپ همه زبان بدن مرموز ترامپ را تشکیل می دهد.

بد نیست این مهم  را بدانید که دوستان سابق دونالد ترامپ همه با اتفاق می گویند که ترامپ هیچ گاه هیچ چیزی قانعش نمی کند. او خود را اول و اخر همه می داند او مخصوصا به این مسئله معتقد است که مردی فو ق العاده جذاب و سکسی است که همه عاشق او هستند.

به نظر می رسد دونالد، حتی بیشتر از رونالد ریگان که رویای جنگ ستارگان را در سر می پروراند و کاخ سفید را با هالیود اشتباه گرفته است و افرادی که خود را بزرگتر از همه می بینند از چنین رفتارهایی پیروی و الگو برداری می کنند.

ترامپ همیشه در حال اجرای نقش است. او زندگی را مانند مردی می گذراند که می داند همواره بسیار بسیار تحت نظر است باید اذعان نمود که دونالد ترامپ در این خصوص، از خود یک سوپر انسان ساخته و به نمایش می گذارد.

به اعتقاد اکثر محققان وروان شناسان، دونالد ترامپ پیوسته به گونه ای رفتار کرده که هرگز از یک رئیس جمهور ایالات متحده انتظار ندارید: رفتاری سرشار از برونگرایی و بسیار ناسازگارانه و ضد اجتماعی.

دونالد ترامپ نیز مانند سایر همتایانش مثل جورج دبیلو بوش و بیل کلینتون (و تدی روزولت که سرآمد فهرست روسای جمهور برونگرا بود) نقش خود را به شیوه ای بسیار پرحرارت و سلیس نمایش می دهد و این کاملا ملموس است . او به لحاظ علم رفتار شناسی و از نقطه نظر ارتباطات غیر کلامی موتور محرک بی قراری است که هرگز نمی توان کنترلش کرد. او کم خواب است و اساسا یک دلال ملک است و ذاتا هم دلال است.

ترامپ در کتابهایش البته اگر واقعا کار خودش باشد می گوید:روزهایی پر از جلسات و تماس های تلفنی. سالها بعد از انتشار این کتاب، وسعت روابط او با دیگران در مصاحبه ها، کارزارهای انتخاباتی و شبکه های اجتماعی همچنان بسیار است. تمام کاندیداهای انتخاباتی به دنبال راهی برای پیشرفت همه جانبه بودند. اما به نظر می رسد که هیچ کدام مانند او از کار خود لذت نمی برند.

بر اساس اسناد تاریخی موجود، ریچارد نیکسون ناسازگار ترین رئیس جمهوری ایالات متحده بوده . اما در قیاس با ترامپ او مردی بسیار  هم مطبوع بوده. بار ها گزارش های متعددی از بدزبانی و سخنان توهین آمیز ترامپ علیه مخالفانش و مخصوصا جنس مخالف منتشر شده است. گفته شده، ترامپ در گردهمایی خود مخالفانش را با بد ترین و رکیک ترین کلمات و جملات مورد حمله قرار داده و حتی از حامیانش  به شدت می خواهد که آنان را از مراسم بیرون پرت کنند. او خبرنگاران و روزنامه نگارانی را که علیه اش مطلب می نویسند  را دیوانه و یا نفرت انگیز و بازنده لقب می دهد.

هسته اصلی شخصیتی ترامپ خشم است. واقعیت این است که خشم او را به مرز جنون می رساند. در واقع همین خشم می تواند عامل اصلی برونگرایی و همچنین ناسازگاری ترامپ باشد. خشم می تواند موتور محرکه کینه ورزی باشد اما همچنین می تواند انگیزه ای برای تسلط اجتماعی و تحریک میل به پیروزی و کسب تحسین دیگران باشد. خشم به همراه مایه هایی از طنز شخصیت کاریزمای ترامپ را شکل می دهد و همین خشم باعث شده که شعارهای سیاسی او تاثیرگذار باشند.

ویژگی های شخصیتی افراد نقش مهمی در تحولات دارند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که تمایلات برونگرایانه دارند بیشتر دست به خطر می زنند. از موی سر تا مدل دست دادن و راه رفتن و حتی نگاه کردن ترامپ متفاوت است از من به شما نصیحت با این مدل شخصیتها نه می توان معامله کرد نه زندگی حواستان را جمع کنید.

مازیارمیرمشاور وتحلیلگر

مقالات مشابه:

لبخند، کلید موفقیت در انتخابات

تعابیر ارتباطات غیر کلامی یا زبان بدن

تفکر سیستمی

مشاوره بازاریابی و فروش

زبان بدن (تعابیر)

 

از مقالات زیر دیدن فرمایید

— One Comment —

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *